2010 m. rugsėjo 10 d., penktadienis

Organizuojamos kultūros naktis „Kauno naktys“

-->

Ar lauki?!

Rugsėjo 18 d. (šeštadienis) 20:00-06:00

-->
Kauniečius ir miesto svečius kviečiame naktinėti kultūringai

Trečiąjį rudens šeštadienį kauniečiai ir miesto svečiai vėl kviečiami pramogauti naktį – rugsėjo 18 dieną Kauno centre šurmuliuos nemokamas renginys miestui „Kauno naktys: kultūra ir aš“, kurį organizuojame mes - iniciatyvinė jaunimo grupė „Idėja Kaunui“. Planuojama, kad naktinės Kauno pramogos truks nuo 20 valandos vakaro iki 6 valandos ryto.

Mes, iniciatyvinė jaunimo grupė „Idėja Kaunui“, susibūrėme praėjusiais metais po dienraščio „Kauno diena“ ir Kauno miesto mero skelbto konkurso „Idėja Kaunui“ ir pasivadinome tuo pačiu pavadinimu, antrus metus gaivinsime naktinį Kauno gyvenimą ir siūlysime kauniečiams bei miesto svečiams paklausyti įvairios muzikos koncertų, apsilankyti menininkų dirbtuvėse, apžiūrėti naktinę parodą, pasidomėti muziejų ekspozicijomis, pasivaišinti arbata ar dalyvauti neįprastose rankų lenkimo varžybose. Šiais metais savo šalies kultūrą reprezentuos Prancūzijos ir Italijos ambasados.
Nekomercinio renginio „Kauno naktys: kultūra ir aš” tikslas yra paskatinti domėtis kultūriniu gyvenimu, pagerinti Kauno, kaip saugaus miesto įvaizdį, skatinti jaunimo iniciatyvas bei įtraukti miestiečius ir svečius į turiningas ir kultūrines pramogas, minint pasaulinės kultūros dienos 75 metų jubiliejų.
Iniciatyvos gaivinti Kauną naktį mus paakino anų metų sėkmė – 2009 metais pirmą kartą Kaune organizuotas kultūrinis renginys, mūsų duomenimis, pritraukė per 50 tūkstančių lankytojų, dalyvavo per 140 dalyvių. Anų metų lapkritį Kauno miesto Taryba nusprendė renginį „Kauno naktys” priskirti prie kitų pagrindinių 2010 - 2012 metų Kauno miesto renginių.
Mes džiaugiamės, kad šiais metais atsirado naujų įmonių, žmonių, kurie nutarė prisidėti prie renginio organizavimo patikėdami studentų ir moksleivių iniciatyva kurti aktyvią kultūrą Kaune. Džiugu, kad ir šiais metais tos pačios įmonės, tie patys žmonės: Audronė ir Jurgis Šefleriai, Vincė Vaidevutė Margevičienė, Kazimieras Kuzminskas, Rimantas Jonas Dagys ir Kazys Starkevičius globoja renginį.
Audronė ir Jurgis Šefleriai bei Vincė Vaidevutė Margevičienė aktyviai prisideda ne tik prie renginio organizavimo, bet ir prie iniciatyvinės jaunimo grupės „Idėja Kaunui“ veiklos.
Programos akcentai:
Jaunimo iniciatyvinė grupė „Idėja Kaunui“ – Henrikas Kupcikevičius, Rūta Vyžintaitė, Vaidas Paužuolis, Paulius Uogintas, Dainius Šipelis, Ignas Areškevičius ir Julius Majauskas – žadame kultūros išsiilgusiems ir jos mylėtojams naktinę programą. Joje Prancūzijos Respublikos ambasados kultūros centras pristatys parodą „Prancūzų rašytojų rankos“, o Italijos ambasada pristatys savo šalies režisierių sukurtus filmus programoje „Italija kine“. Bus ir „Tradicinis šokių vakaras“, „Kultūrbutis“, kur miestiečiams bus pasiūlyta meninės ir edukacinės veiklos.
Sutartinų giedotojų grupė pristatys savo programą „Sutartinės“, o Kęstutis Ignatavičius su savo grupė „Retro LT“ pagros retro muziką po Rotušės balkonu. Kauno naktų naktį, kvepiančią rudenio magija, Kauną žadins Gediminas Gelgotas ir jo vadovaujamas Naujų Idėjų Kamerinis Orkestras NIKO.
Aklinoje naktyje, spindint žvaigždėms ir degant žvakėms, Rotušės aikštėje, skambant melodijoms, nukeliausime į Romantizmo epochą. Taip pat žadamame ir pačio fortepijono revoliuciją, kurioje išgirsime džiazo skambesį iš fortepijono.
Pristatomas vienas iš įdomiausių mūsų (Asociacija „Idėja Kaunui“) sukurtų projektų, susilaukęs įvertinimo didžiausių kompiuterinių programų kūrėjų - „Kauno neatrastos vietos“ – taip vadinsis projektas, kuris suteiks galimybę pamatyti Kauno miesto gyventojų ir svečių užfiksuotus vaizdus. Neatrastų vietų žavesys tarsi susilies su renginyje vaikščiojančios minios nuotaika. Tai vizualiai išreikš elektroninės muzikos skambėjimas. Tokiu būdu kauniečiai ir miesto svečiai galės atrasti Kauną visai kitu žvilgsniu ir stebėtis, jog užfiksuoti vaizdai iš tiesų yra ne kokioje egzotiškoje šalyje ar Romos laikus menančiame mieste, bet čia – Kaune.

„Kauno naktyse“ pasirodys jaunimo grupės, paruošusios programas: „Midnight Journey“/ „Naktinė kelionė saldainių traukiniu“, „Akustinis fotelis užklupo Kauną naktyje...“, „Hidrantas“ ir „Random Fingers“.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Kauno komitetas, propaguodamas humanitarinę teisę ir humanizmo idėją, dalins troškinį ir arbatą išalkusiems ir ištroškusiems besivaikščiodami po renginį.

Šokių aikštelę po atvirų dangumi ir liepomis įkurdins „DJ CoFee“, „DJ deepyfes“ ir „VJ Kultūrinis veiksmas“.

Kokių tik nėra prigalvota etalonų idealiai moteriai! Dažnas vyras pasakytų – graži ir protinga – ko daugiau reikia? O jei dar ir šviesiaplaukė… Va tada ir iškyla bėda: kaip šiame blondinių krašte išsirinkti tą vienintelę? Visos gražios, visos blondinės, beveik visos protingos… Išvada – reikia naujų vertinimo kriterijų! Tad skelbiame naują iššūkį „STIPRIOS BLONDINĖS“, kurį priėmusios moterys galės išbandyti savo jėgas. Šią programa pristatomos pirmosios Lietuvoje blondinių rankų lenkimo varžybos.
Interaktyvias dirbtuvėles, kaip „Žiedimo naktis. Keramika laisvai“ ir „Stiklas visiems“ bei „Stiklo menas“ pristatys Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto studentai.
Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetas pakvies miestiečius apžiūrėti parodą, kuri bus eksponuojama centrinių gatvių pastatų vitrinose. Jaunieji menininkai žada dar visę eilę įvairių netikėtumų.

„Cechas.com“ pristatys „Galvok žaliai“ ir „Įkvėpimas“ projektus, skatinančius ne tik rūšiuoti šiukšles, gyventi ekologiškai, bet ir domėtis šiuolaikinėmis technologijomis, kurios pritaikomos mene.
Renginio metu veiks Kauno miesto muziejus, Keramikos muziejus, Povilo Stulgos Lietuvių liaudies muzikos instrumentų muziejus, Mykolo Žilinsko dailės galerija, Perkūno namas, Istorinė LR Prezidentūra Kaune.

Visą renginio programą ir informaciją galite rasti adresu PROGRAMA

-->
Renginio rėmėjai:
Kauno miesto savivaldybė
UAB „Mikrovisatos TV“
UAB „Arx Baltica“
„Gyvi baldai“ / „Lenny craft“
UPS įgaliotas atstovas Lietuvoje UAB „Skubios siuntos“
UAB „Kauno švara“
UAB „Kauno vandenys“
UAB „ACME Baltija“
UAB „Inžineriniai tinklai“
„Spaudos erdvė“
„Natūrali medicina“

Renginio globėjai:
Audronė ir Jurgis Šefleriai
LR Seimo narė Vincė Vaidevutė Margevičienė
Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas
Kauno miesto Tarybos narė Gintarė Skaistė
Kauno miesto Tarybos narys Jonas Koryzna
LR Seimo narys Rimantas Jonas Dagys
LR Seimo narys Kazimieras Kuzminskas

Informaciniai rėmėjai:
UAB „INIT“
UAB „Mikrovisatos TV“
Internetinis portalas „Kauno žinios“
Savaitraštis „Nemunas“
Renginio dienraštis:
„Kauno diena“
Renginio partneris:
Kauno kolegija
Draugai:
„Gyvi baldai“ / „Lenny craft“
Kauno kultūros centras „Tautos namai“
Multikultūros kūrėjų asociacija „Agnus OK“
Internetinis portalas „Kauno žinios“
KTU INFO studentų atstovybė
Muzikos grupė „Candee Train“
Prancūzijos ambasados Kultūros skyrius
Tarptautinė asociacija „Wing Tsun“
Coffee Inn
„Cechas.com“
„Hesburger“
„Miesto Sodas“
„AJ šokoladas“
UAB „Likurgas“
„Skliautas“
„Audiovizualinių studijų centras“
Vytauto Didžiojo universitetas
„Renginių įgarsinimas“
„Akustinis fotelis“
„Istorinė LR Prezidentūra Kaune“
„Random Fingers“
Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus
Vero Cafe
„Outdance“